066-179-82-90,  Viber: 066-179-82-90  097-533-48-87


ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ! Незалежно від військового стану, наші магазини, працюють за графіком:
пр. Гагаріна, 38: Пн-Пт 9:00 - 17:00 (Сб, Нд - вихідний); вул. Сухумська, 24: Пн-Пт 9:00 - 17:00, (Сб,Нд - вихідний)
Для уточнення дзвоніть: (099) 316-76-36, (098) 894-86-87.


Вибрати інструмент
 

 Наші контакти
Україна
Пошта: khk@ukr.net


Салон садової техніки


Торгова зала:
м.  Харків,   вул. Сухумська, 24 (ліворуч від супермаркету БУДМЕН на Клочківській)

Конт. тел.: (057) 701-49-41

Бухгалтерія: (057) 701-52-41
e-mail: khk@ukr.net

(099) 316-76-36
(098) 894-86-87


Салон техніки та інструменту


Торгова зала:
м.  Харків, пр. Гагаріна, 38
(поруч із супермаркетом
"ТАВРІЯ B")

Конт. тел.: (057) 737-15-67

(066) 179-82-90

Viber: (066) 179-82-90


(097) 533-48-87
 
 

Сервісний центр STIHL


м. Харків,  вул. Сухумська, 11
(у новому будинку навпроти Салону садової техніки)

(066) 556-33-29
(STIHL)

(097) 338-13-01
(STIHL)

 


Ми в соцмережах
Facebook YouTube

Все про техніку та инструмент STIHL

Інструкція по заточуванню ланцюгів STIHL на бензопили

Заточка пильной цепи

Нормальна та продуктивна робота бензопили може бути забезпечена тільки при правильній експлуатації пиляльної гарнітури і, перш за все, пиляльного ланцюга. Основним правилом для будь-якого власника ланцюгової пилки має стати умова роботи лише гострим ланцюгом. Ніколи не застосовуйте для пиляння тупі ланцюги. Щоб ланцюг на Вашій пилці завжди був у прядці, рекомендуємо навчитися правильно його заточувати. Тільки правильно заточений ланцюг завжди може забезпечити ефективне, безпечне та точне пиляння. Фахівці знають, що навіть потужність двигуна бензопили не так впливає на продуктивність роботи, як гостро заточений ланцюг.Як часто слід заточувати ланцюг?

Нормативів, що визначають чіткі терміни заточування пиляльних ланцюгів немає. Головним показником необхідності проведення такої процедури є елементарне затуплення ланцюга. Воно залежить від того, як часто використовується бензопила, які матеріали доводиться розпилювати і наскільки точно дотримувалися правил експлуатації інструменту. Показником затуплення ланцюга є уповільнення швидкості пиляння.

Потреба в заточенні ланцюга може виникнути і в тому випадку, якщо він спочатку був заточений неправильно. Ознаками цього можуть бути різні відхилення від норми під час різання, наприклад, ланцюг «відводить» праворуч або ліворуч. Такий ланцюг також слід заточити, але перед заточуванням потрібно додатково перевірити кути заточення на кожному зубі. Якість заточування ріжучого ланцюга майстра можуть визначити за стружкою. При правильно заточеному, гострому ланцюгу стружка завжди однорідна, а тирса приблизно квадратної форми, при затупленому ж ланцюгу - у стружці буде багато пилу; можливий також виліт іскор.

УВАГА! Якщо Ви не зможете зробити заточення ланцюгів самостійно, слід довірити цей процес не звичайному точильнику, а фахівцеві з заточування ланцюгів. Такі фахівці завжди до Ваших послуг у "Сервісному Центрі" компанії "КХК".

Вибір напилка для заточування пиляльного ланцюга

Работа напильникомДіаметр круглого напилка вибирається залежно від висоти ріжучого зуба та кроку пиляльного ланцюга. Маркування кроку вказано на зовнішній стінці глибини обмежувача.
Заточувати ланцюг у домашніх умовах слід круглими напилками наступних діаметрів:
► для ланцюгів з параметрами 1,1 мм та 1,3 мм (ширина ланки ланцюга) та кроком 3/8" (такими ланцюгами укомплектовані бензопили STIHL MS 170, 180, 181, 211, 230, 250) — використовується напилок з діаметром 4 мм;
► для ланцюгів 1,6 мм, 3/8" (пили STIHL MS 290, 361, 440, 441) - потрібен напилок 5,2 мм;
► для ланцюгів з шириною ланки 1,5 чи 1,6 мм та кроком 0,325" (для бензопил MS 261C-MQ, 271, 291) використовуються круглі напилки діаметром - 4,8 мм;
► для ланцюгів 1,1 мм та кроком 1/4" (акумуляторні пили MSA 120C, 160C, 160T, 200C) використовуються круглі напилки діаметром - 3,2 мм;
► для ланцюгів 1,6 мм, 0,404" (пила MS 880) та для заточки долотоподібних дисків на професійні мотокоси Stihl використовують напилок діаметром - 5,5 мм.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Знайти та купити відповідний круглий напилок для заточення ланцюга STIHL досить легко. Будь-які напильники та ціни на них представлені в нашому "Каталогу", вони завжди є у наших фірмових магазинах, по карті Ви можете вибрати найближчий до Вас.

Устаткування для заточування ланцюгів

Державка с напильником Необхідними інструментами для заточування ланцюга є круглий та плоский напилки. Круглий напилок вставляється в державку, де вже нанесені мітки для правильного кута заточування. Плоский напилок служить для сточування зуба-обмежувача.

Фахівці рекомендують оптимальний варіант - мати для роботи заточний набір, в якому вже підібрані інструменти, що підходять саме для заточування Вашої моделі пили (його краще купувати відразу ж при купівлі пили). Консультацію щодо вибору бензопили, ріжучої гарнітури та заточувальних інструментів Ви завжди можете отримати у менеджерів нашої компанії "КХК".

Стандартний заточувальний набір включає:

1. Державку (пристосування для закріплення круглого напилка), на планку якої попередньо нанесені кути заточування різальних зубів пилки.

Примітка: Слід враховувати, що при заточуванні ріжучих зубів ланцюга одним лише круглим напилком, без планки, цей кут заточування (зазвичай 30 градусів для більшості моделей бензопил) Вам потрібно буде визначати приблизно, на око і, якщо Ви заточите зуби під неправильним кутом, ланцюг при роботі «Виводитиме» ліворуч або праворуч. Застосування державки дозволяє напилка сточувати відразу дві кромки зуба за один прохід.

2. Обпилювальний калібр (шаблон). З його допомогою легко визначити точність сточування зуба-обмежувача.

3. Фірмовий плоский напилок STIHL з дрібним насіканням, який спеціально призначений для сточування зуба-обмежувача.

Ми рекомендуємо застосовувати при заточуванні лещата. Вони можуть багато в чому Вашу роботу більш зручною. Затиснувши шину в лещата, Ви зможете звільнити руки для інших операцій.


Техніка заточування ланцюгів. Небагато теорії.

Строение пильного зубаПринцип дії ланок ланцюга схожий з роботою дрібних рубанків. Якість та продуктивність пиляння деревини визначається різницею у висоті ріжучого зуба та зуба-обмежувача. Ця різниця у висоті між зубами визначає, наскільки глибоко зуб буде врізатися в дерево.

На малюнку показані елементи різального зуба пиляльного ланцюга. Ріжучий зуб складається з основи зуба (1), обмежувача глибини (5) та лопатки зуба (2), з торцевим (4) та верхнім лезом (3).

Торцеве та верхнє леза розташовані під певним кутом один до одного. Цей кут є вирішальним для оптимальної потужності різання. Її можна досягти лише в тому випадку, коли точно вивірено кут заточування. Зуб обмежувач повинен бути на 0,45-0,8 мм нижче ріжучого зуба (залежно від марки ланцюга). На кожному зубі лазером нанесені дві ризики (згори та збоку), які показують граничне зношування зуба, і одночасно вказують напрямки. Паралельно їм слід заточувати зуби.

На пластинах, які є сполучними ланками між зубами, видавлений трикутник, що показує напрямок руху ланцюга. Також знизу є невелика увігнутість. При надяганні ланцюга на шину утворюється невеликий просвіт між шиною та формою сполучної пластини. Це просвіт і є індикатором зносу ланцюга. Як тільки він практично не буде видно, ланцюг необхідно міняти на новий, навіть якщо ріжучі зуби залишаються в хорошому стані. Це слід зробити, тому що в результаті стирання з'єднувальних ланок збільшуватиметься площа зіткнення ланцюга з направляючою шиною, результатом чого може стати швидке стирання самої шини.

На ланках ланцюга є маслоприймачі - спеціальні канали отвору, які забезпечують постійне подання ланцюгової олії на заклепки. У нижній частині є напівкруглий маслозабірник. Він служить для захоплення та протягування ланцюгової олії по всій шині.

Примітка: У процесі експлуатації обов'язково слідкуйте за тим, щоб зачепи не були стерті, інакше ланки не зможуть захоплювати ланцюгову олію та подавати її каналом до заклепок. В результаті може статися перегрів пильної гарнітури та шини, ланцюг розтягнеться, а це може призвести до його розриву.

Ріжучі зуби.

Заточування ріжучих зубів Заточування ріжучих зубів слід проводити в міру їх затуплення.

При заточуванні зубів ланцюга Ваші дії наступні:

- Покладіть на ланцюг державку з напилком. Стрілки на державці (30 градусів) повинні бути паралельними шині!.

- Виконуйте заточування зубів легкими розміреними рухами, натискання вперед слід робити тільки під прямим кутом до шини пили.

- заточуйте зуби спочатку з одного боку, потім з іншого, майстри-професіонали вважають, що так досягається найкращий ефект і робити це набагато зручніше.

У процесі експлуатації, у міру затуплення зубів, достатньо буде зробити всього кілька заточок зубів державкою. Увага: рухи державки повинні бути тільки від себе, а не в обидва боки! При цьому необхідно періодично провертати напилок для його рівномірного стирання.

Якщо зуби вже зовсім зношені і затуплені, перед заточуванням необхідно штангенциркулем виміряти кожен зуб, знайти в ланцюгу найменший по довжині. Всі зубці повинні бути заточені під розмір найменшого зуба. При роботі весь час необхідно перевіряти кути заточування зубів (зверху – 30 градусів для всіх марок ланцюгів, бічний кут – 75 градусів для побутових ланцюгів та 60 градусів для професійних). Допустимо відхилення кутів не більше ніж на 2 градуси в обидві сторони.

Після закінчення заточування зубів необхідно прикласти шаблон (калібр) на кожен зуб і перевірити висоту між ріжучим зубом та зубом-обмежувачем. Якщо зуб-обмежувач перебувати лише на рівні шаблону, то висота гаразд. Коли ж зуб нижчий за шаблон, то висота вище рекомендованої і ріжучий зуб буде знімати більше деревини, ніж належить (зростає навантаження на ланцюг і двигун). Тому державкою з напилком потрібно ще раз зробити заточення ріжучого зуба (зменшити його).

Якщо зуб-обмежувач вище шаблону, висота нижче рекомендованої і відповідно цей зуб не зрізає деревину. Для виправлення застосовується плоский напилок із дрібною насічкою. Їм треба виточити зуб-обмежувач до рівня шаблону. Після цього, паралельно нанесеному ризику, зробити закруглення для плавнішого входу зуба в деревину.

Для повного ознайомлення можна СКАЧАТИ "ПРОСПЕКТ З ЗАТОЧКИ РІЖУЧИХ ЛАНЦЮГІВ STIHL".

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Правильно підібрати та купити заточувальні приладдя - 90% успіху в справі правильного заточування пиляльних ланцюгів STIHL. Придбати фірмові заточувальні набори та пристрої для заточування ланцюгів Ви завжди можете у спеціалізованих магазинах компанії "КХК" або замовити в нашому "КАТАЛОЗІ".

Якщо власними силами ніяк не виходить правильно заточити пильний ланцюг - не засмучуйтесь! Ви можете завжди звернутися до нашого "Сервісного Центру" де наші спеціалісти при Вас правильно заточать Ваші ланцюги, навчать Вас робити це самостійно. Зауважте - навчання БЕЗКОШТОВНЕ!